04.02.2018

Až vám letos Valentýn zaklepe na dveře

Po roce se k nám vrací Valentýn. Únorový svátek, který je v našich končinách jistým způsobem rozporuplný. To, že je za dveřmi, zaregistrujete spolehlivě. Všude se totiž začne objevovat plno srdíček, čokolád a dalších romantických drobností. Možná i proto spousta lidí Valentýn neuznává a považuje ho za klišé. Jsou však tací, kteří se na tuhle oslavu lásky hodně těší. Vždyť je to konec konců také příležitost, jak si užít výjimečný den plný něžných gest, na která během všedních dní maličko zapomínáme.

To, jaký by měl být skutečně ideální valentýnský den či večer, necháme na vás. Pokud si ale nebudete vědět rady s výzdobou, čtěte dál. Dali jsme do kupy pár tipů, jak vyzdobit svůj domov, aby na vás z každého kouta dýchla nefalšovaná romantika.

 

ZAOSTŘETE NA VALENTÝNSKÉ DEKORACE

Rozhodně vsaďte na klasickou červenou i křehčí růžovou. Jsou to barvy, které symbolizují lásku a vášeň. A o to na Valentýna přece jde. Při přípravách se ale držte důležitého pravidla. Všeho s mírou! Může se totiž stát, že celkem rychle sklouznete do přeslazeného kýče.

A jak na to tedy správně? Zaměřte se spíš na decentní maličkosti, které nezaplaví vaše obydlí. Už tak výraznou červenou kombinujte s mnohem jemnějšími barvami. Ideální je hlavně bílá. V neposlední řadě zapojte také přírodní materiály. Dřevo, proutí či kámen dokážou jako mávnutím proutku vykouzlit dokonale vřelou atmosféru.

 

Při výběru valentýnských drobností, nezapomeňte že:

  • Hřejivě příjemné nálady hravě dosáhnete pomocí luceren, svícnů a svíček.

  • Bez svěžích květin a roztomilých drobností zkrátka není Valentýn. Náš tajný tip jsou okouzlující umělé květiny, které sice nevoní, ale udělají stejně velkou parádu a vydrží. Stanou se tak milou vzpomínkou na společně strávené chvíle.

  • Neodolatelně voňavou symfonii rozehrají bytové parfémy, difuzéry, potpourri a voňavé svíčky.

 

Muž předával své dívce růže (11 živých a 1 falešnou) se slovy: 

"Naše láska potrvá až odkvete poslední růže."

 

VYŠPERKUJTE VALENTÝNSKÝ STŮL

Večeře v soukromí má svůj neopakovatelný intimní půvab, který můžete ještě kapku vylepšit vhodnou výzdobou valentýnského stolu. Jako základ si vyberte čistě bílý ubrus. Trik je v tom, že ať ho doplníte čímkoliv, bude to skoro pokaždé vypadat dokonale.

Mezi styly vede letos noblesní glamour styl. Nebojte se proto rozzářit slavnostní stůl stříbrnými nebo třpytivými dekoracemi, které perfektně doplní valentýnskou červenou.

V žádném případě nezapomeňte na květinovou výzdobu. Jak asi tušíte, žebříček nejžádanějších valentýnských květin vedou růže.

Skvělou tečkou valentýnské tabule s nádechem vznešenosti jsou pak klasické štíhlé svíčky.

 

PROVOŇTE SI VALENTÝNSKOU LOŽNICI

V případě vašeho valentýnského útočiště opět platí, že v jednoduchosti je téměř vždy krása. A proto si vyčarujte atmosféru bez přílišných okázalostí.

Ložnicové zaláskované doplňky stojí a padají na hezkém povlečení s jemným vzorem. Na materiálu raději nešetřete a sáhněte po tom opravdu příjemném, jakým je třeba hebký satén.

 

Ten nejlepší konečný dojem vám ale stejně udělá tlumené osvětlení a nosu lahodící vůně. Obojího můžete docílit poměrně snadno vonnými svíčkami, aroma lampami nebo úplně obyčejnou stojací lampou s pěkným stínítkem.

 

Tolik rady od nás. Tak ať se vám Valentýn vyvede. Myslete na to, že je to především o vás dvou a o tom, že si tenhle den dokážete užít přesně tak, jak je vám příjemné.

Míša
Míša

Ráda píšu a píšu kdekoliv, ideálně pod peřinou za svitu svíčky. Je to totiž velké dobrodrůžo.

Komentáře (0)

Vstoupit do diskuse >