Panikaříte z blížícího se Valentýna a stále nemáte pro svou drahou polovičku vhodný dárek? Nezoufejte, máme pro vás řešení. Někdy stačí skutečně málo, abyste tomu druhému na tváři vykouzlili úsměv. Darujte mu dárkovou kartu v rozmilé vlastnoručně vyrobené pohlednici s osobním věnováním.

Po roce se k nám vrací Valentýn. Únorový svátek, který je v našich končinách jistým způsobem rozporuplný. To, že je za dveřmi, zaregistrujete spolehlivě. Všude se totiž začne objevovat plno srdíček, čokolád a dalších romantických drobností. Možná i proto spousta lidí Valentýn neuznává a považuje ho za klišé. Jsou však tací, kteří se na tuhle oslavu lásky hodně těší. Vždyť je to konec konců také příležitost, jak si užít výjimečný den plný něžných gest, na která během všedních dní maličko zapomínáme. To, jaký by měl být skutečně ideální valentýnský den či večer, necháme na vás. Pokud si ale nebudete vědět rady s výzdobou, čtěte dál. Dali jsme do kupy pár tipů, jak vyzdobit svůj domov, aby na vás z každého kouta dýchla nefalšovaná romantika.

Štědrý večer je tím nejvýznamnějším dnem v roce pro společné stolování s rodinou. U nás je to takřka jediný den, kdy společně usedneme za jeden stůl , protože přes rok se horko těžko potkáme v plném počtu. Než za slavnostní stůl usedneme, čeká nás předvánoční úklid, mytí oken a spoustu podobně laděných úkolů.

Již tuto neděli začíná sváteční období adventu, a tak je čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Jestli věnec ještě nemáte, nezoufejte, vyrobit si ho můžete i sami doma. Navíc si dekorace alespoň zkombinujete přesně podle vašeho vkusu.

Nejraději mám takové Vánoce, které jsou ve znamení pohody, klidu, míru a vánočního cukroví. Pro pohodové dny nacházím útočiště v obývacím pokoji. Pohodlně se usadím na gauč, najdu si místečko a z mého středobodu vesmíru se vzdálím jen maximálně na dva kroky, abych se natáhla pro misku s cukrovím. Všichni se k sobě chovají pěkně a mírumilovně, ovšem do chvíle, kdy si někdo dovolí přepnout můj oblíbený program.