19.09.2017

Jak bydlí Dana Morávková

Navštívili jsme známou a oblíbenou herečku, aby nám ukázala, co tvoří domov jejího života. Inspirativní hvězdné bydlení charismatické Dany Morávkové, kde rodinný klid a pohoda sálá na každém kroku.

 

Nyní bydlíte v činžovním domě v Praze Vršovicích. Proč právě tato lokalita? Netoužila jste někdy po velkém rodinném domě se zahradou? Bydlíme zde asi osm let a jsme moc spokojeni. Prahu 10 jsme si oblíbili, podkrovní byt a ten výhled na krásnou Prahu je prostě k nezaplacení. Samozřejmě i kvůli synovi, jeho koníčkům a škole. Pokud bychom měli dům, byl by nejspíše někde za Prahou, v klidné přírodě. V době, kdy jsme tento byt kupovali, měl náš syn Péťa opravdu hodně zájmů. Navíc, díky mé profesi musím často být na natáčení v pět ráno, takže jsem šťastná, že nemusím dlouho cestovat.

 

Zařizovala jste si byt sama podle svých představ, nebo si necháte poradit od odborníků? Mile ráda si nechám poradit. Ale jsou věci, které mne baví, asi jako každou ženu – dekorace, drobnosti, nábytek pro útulné bydlení. Vše ale musím vidět v obchodě a samozřejmě si to nechám rodinou odsouhlasit. Pokud ale přijde na řadu třeba malování, tak to je vždy šílená záležitost, kterou ráda přenechám zkušenějším odborníkům. Manžel má zase v bytě svoji pracovnu, na tu si také netroufnu. To je jeho ráj a království. Synův pokoj je pak ryze praktický a spíše nadčasový.

 

Stalo se vám při zařizování bytu něco kuriózního? Ano. Designéři z KIKA mi vybrali krásnou komodu. Byla jsem přesvědčená, že se mi do bytu nevejde a bude to úplně špatně. Navíc u nás byli jen asi půl hodiny! No a už je umístěná a je to perfektní. Jak říkám, opravdu si nechám ráda poradit.

 

Jak bydlí Dana Morávková
 

 

Jaký nábytek preferujete? Máte nějaký svůj vyhraněný styl? Důležité pro nás je cítit se doma dobře. Je jedno, od jaké značky bude pohovka nebo třeba postel. Z KIKA máme teď nádherou krásnou koženou sedačku, která díky šikovným designérům do našeho bytu prostě zapadla. Nepreferuji ani žádný materiál. Máme rádi jednoduché věci. Zásadní je, kde nábytek bude, v jakém prostoru a prostředí.

 

Kterou místnost máte ve svém bytě nejraději? Nejvíce času trávím v našem obýváku, kde se učím texty a jsem s rodinou. Mám ráda velké a prosvětlené místnosti. To je pro mne velice zásadní a to se mi splnilo. Ale to víte, člověk třeba není tak šikovný a praktický vždycky … Kdysi se mi povedl skutečně „husarský“ kousek, když byl syn Péťa úplně malinký. Pořídili jsme si bílou sedačku, což pro malé dítě opravdu moc nedoporučuji. Jisté ale je, že si žádnou místnost nedovedu představit bez lidí, které mám ráda. Vždy chci mít kolem sebe ty nejbližší.

 

Přečtěte si celý rozhovor v našem novém katalogu a dozvíte se navíc, jak Dana Morávková ráda relaxuje.

Míša
Míša

Ráda píšu a píšu kdekoliv, ideálně pod peřinou za svitu svíčky. Je to totiž velké dobrodrůžo.

Komentáře (0)

Vstoupit do diskuse >