07.01.2018

Tady a teď

Po Novém roce zhubnu 10 kilo. Začnu se na lidi kolem víc usmívat, protože úsměv dělá den. Přihlásím se na crossfit. Sice netuším, o co jde, ale zní to cool a holky z instáče tam chodí taky. Partnerovi navýším intenzitu teplých večeří o 35%. Tři rychlé pokrmy týdně bych zvládnout mohla.

Že vám to je povědomé? Přiznejme si, že každý z nás má na konci roku tendenci své záležitosti plánovat na později. „Přece ten řízek nevyhodíme! Jeden menší mě nezabije, stejně chci od Nového roku začít cvičit.“ Často vzhlížíme až moc do budoucnosti. Říkáme si až jednou .. až jednou budu chtít, najdu si lepší práci. Až mi bude třicet, chci mít vlastní auto a hypotéku. Čekáme na to, až se celý vesmír spojí a naše sny se uskuteční. Ale proč tomu nejdeme naproti už teď?

Když něco chci, nepočká to ani na zítra, natož od Nového roku. Na své postavě usilovně pracuji, na lekce jógy chodím až 2x týdně. Po Vánocích se však gymu vyhýbám obloukem. Počkám si až kolem 15. února. To padne hlavní vlna nově nastoupivších.

Jak si tak večer brouzdám po sociálních sítích na tabletu, mé srdce plesá z pohledu na skandinávské pokoje. Severský styl už okukuju dlouho. Působí útulně, čistě a přímo nabádá k tomu, abychom ho obdivovali. Pak otevřu oči a vrhnu zlostný pohled na můj konferenční stolek a TV stěnu, který by si odnesl cenu za retro desgin. Mám jasno! Vnitřně cítím, že je nejvyšší čas na změnu.

Sebrala jsem odhodlání, překvapeného partnera a všechny obálky od Vánoc. Řekla jsem mu, aby se moc neptal a rovnou mě odvezl do obchodního domu s nábytkem. Samozřejmě jsem mu svůj záměr prozradila cestou. Měla jsem v tu chvíli vše, co bylo potřeba. Jasnou představu.

Světlý nábytek obývacímu pokoji dodá šmrnc a opticky ho rozjasní. Znáte to, když venku začíná první jarní sluníčko a paprsky vám ostře svítí skrz okna? Přesně takový pocit jsem měla, když jsem viděla sérii nábytku ENRIQUE. TV stěna v sobě skrývá dostatek úložného prostoru, což se mi zamlouvá, protože nerada utírám prach kolem předmětů a dekorací, kterých máme doma až moc. Líbilo se mi i to, že si do stěny můžete dokoupit LED osvětlení. Prostě paráda.

Mému zraku ani neunikl zajímavý stolek SELECT. Živě si umím představit, že bude sloužit pro odkládání tulipánů, které přímo zbožňuji.

Měla jsem v plánu omrknout hlavně TV stěnu, ale když už změnu, tak pořádnou. Všimli jsme si ještě šedivé sedačky za super cenu. Skvěle se tak hodí k bílému nábytku. Navíc jde snadno rozložit, takže našim občasným návštěvníkům poskytne dostatek komfortu. Pro dokonalou harmonii v obývacím pokoji chybí už jen pěkná lampa. Přítel vybral CURVE. Teď si v obýváku svítíme maximálně svíčkou, takže se nejedná o další z mých rozmarů.

Jsem velmi praktický člověk, hřeje mě u srdce, že jsme koupili opravdu potřebné věci. Z té bílé stěny mám vážně radost, protože k ní můžu kombinovat jakékoliv další barvy. Hned na začátek vyzkouším tyrkysovou. Když mě omrzí, tak si vytvořím díky doplňkům zase jiný obývák. Už se nemůžu dočkat, až si nábytek dovezeme domů a jen tak si lehnu na sedačku a budu se kochat. S přítelem si večer pustíme náš oblíbený seriál a dáme si sklenku dobrého vína. K tomu, abych si vytvořila tu pravou pohodu domova, nepotřebuji žádná předsevzetí. Žiju tady a teď a nebudu si zlepšení domova odkládat na přes rok.

Budu ráda, když mi napíšete, jestli to máte stejně nebo jaká předsevzetí si dáváte vy.

Mějte se krásně, Vaše Míša!

Míša
Míša

Ráda píšu a píšu kdekoliv, ideálně pod peřinou za svitu svíčky. Je to totiž velké dobrodrůžo.

Komentáře (0)

Vstoupit do diskuse >