Velikonoce jsou pro mě obdobím pohody. Za mladých let, ještě jako malá holka, jsem nastavila koledníkům hranice – půjdeš na mě s pomlázkou (někteří opovážlivci několikrát přišli i s vařečkou!) – pak hezky tradičně. Neuznávám, když někdo přijde na koledu a nemá nachystanou básničku. Tak to ne! V tomhle, byť jsem pohodář, mám jasno. U nás si koledníci musí vajíčko vysloužit. Každý rok se nestačím divit, když pak slyším jejich originální vystoupení ve stylu: „Koledníci jdou, pomlázku nesou, zpívají koledy, „vajíčko dejte mi“. Ať je pěkně malované, od srdíčka darované.“ Nezbývá mi pak nic jiného než se nechat vymrskat a za krásnou říkanku nadělit odměnu.

Velikonoce jsou za námi a nevím jak vy, ale mám v bytě docela čurbes. Tento víkend je prostě čas vzít to ve velkém a udělat to, co jsem před svátky nestačila – velký jarní úklid. A nebyla bych to já, kdybych neměla v záloze pár tipů (nebo alespoň google, který mi těch pár tipů poradí).

Velikonoce se pomalu blíží, a to je ten správný čas na úklid, pečení, zdobení interiéru a další báječné věci, které člověku sežerou dva volné víkendy. Rozhodla jsem letos začít s přípravami trochu dříve, než je obvyklé.