28.02.2018

Vybíráme matraci pro báječné sny

Spánek je u spousty lidí podceňovaný. Přitom je to opravdu důležitá etapa dne. Během spánku totiž naše tělo i mysl regeneruje a čerpá tolik potřebnou energii. Dobře se vyspat je jednoznačně základ pro start pohodového dne.

 

Prospíme až třetinu života

Občas se samozřejmě každému stane, že prostě nevyspí. Spolehlivých zabijáků kvalitního spánku existuje hned několik. Od přemíry stresu, hlučného či nevětraného místa až po špatnou matraci, která může mít až překvapivý vliv na některé zdravotní potíže. Za náš život strávíme v posteli hodně času. I proto bychom si měli na výběru té správné matrace dát opravdu záležet.

 

Matrace na vlastní kůži

Můžete o ní mít naprosto dokonalou představu, skutečnost ale nakonec bývá stejně zcela odlišná. Matrace totiž nepatří mezi věci, které lze naslepo kupovat v internetovém obchodě nebo na základě výhodných akcí. Na prvním místě je vždy pohodlí, které ale pro každého znamená něco úplně jiného. Jediná cesta, jak objevit tu pravou matraci, je zkoušet, zkoušet a zase zkoušet. Nebojte se navštívit specializované matracové studio, kde vám ochotně poradí a pomohou s výběrem.

 

Před jeho návštěvou si ujasněte:

  • Jaký potřebujete rozměr.

  • Jakou máte představu o konečné ceně.

  • Jakou tuhost a materiál matrace preferujete. Toto ale můžete na základě testování změnit.

 

Tuhost matrace

Obecně se možná dá říci, že lidé s vyšší váhou by měli volit tvrdší matrace a „hubeňouři“ si mohou troufnout i na měkčí. Univerzální recept ale neexistuje. Je to i tím, že každému prostě vyhovuje něco jiného.

 

Měkká matrace ELEANOR HAYRID SOFT

Tato luxusní taštičková matrace vám zajistí maximální komfort při spaní. Taštičkové matrace jsou díky odděleným pružinám v taštičkách vzdušné a hygienické a poskytují dlouhodobou životnost. Paměťová viskoelastická pěna bude skvěle kopírovat vaši páteř a nebude ji zatěžovat. Kvalitní potah biorytmic-galaxy s minerály je velmi příjemný na dotek. Tuhost matrace je měkká.

Středně tuhá matrace SPIRIT TRIUMPH

Pěnová matrace SPIRIT TRIUMPH má 7zón, které poskytují odlehčení a oporu celému tělu. Je vyrobena ze studené elastické pěny střední tuhosti. Dopřejte si dokonale osvěžující spánek na kvalitní matraci. Potah CORVUS AIR s 3D ventilací a klimatizačními vrstvami dutého vlákna zajišťují termoregulaci a hygienu. To ocení zejména alergici. Matrace má jádro o výšce 22 cm a celkovou výšku 25 cm.

 

 

Tvrdá matrace SPIRIT COMODORE

Hledáte kvalitní matraci a nevíte, kterou zvolit? Matrace SPIRIT COMODORE vás nezklame. S ní se budete probouzet vždy opravdu odpočatí. Nabídne vám latexovou jemnost s paměťovým odlehčujícím efektem. Taštičkové pružiny jsou velmi vzdušné a plní také termoregulační funkci. Potah CORVUS AIR s 3D ventilací je protkán klimatizačními vrstvami dutého vlákna. Potah je rozdělený na dvě části, obě jsou pratelné. Jedna na 40 °C a druhá na 60 °C.

 

Vrchní matrace

 

Topper VISCO SENSUAL

Topper je velmi praktický. Zajistí větší pohodlí ve vaší posteli, chrání matraci a díky ucelené ploše zvyšuje komfort. Tato vrchní matrace také zvyšuje výšku lůžka a tím zlepšuje variabilitu.

 

Vhodná výplň

To, čím je matrace vyplněna, pří výběru rozhodně neopomínejte. Každá výplň má svoje specifika, která se hodí pro zcela jiného uživatele.

Pěna je populární výplní. Vybírat můžete z několika druhů pěny, které se běžně používají. Oblíbená je například studená pěna, která má větší póry, je nadýchaná, vzdušná, skvěle elastická a tvarově stálá.

Pružina je léty osvědčená klasická výplň. Příliš se o ní neví, že se lépe přizpůsobí uživateli. U moderních modelů se už navíc opravdu nemusíte obávat vylezlých pružin.

 

Důležité maličkosti

O výběru perfektní matrace rozhoduje i spousta drobných individuálních požadavků. Pro seniory to může být třeba výška matrace. Alergiky bude zase zajímat materiál potahu. Ten by měl být mimochodem pratelný. Rozhodujte se proto vždycky nejen na základě rad oborníku, ale dejte i na svůj vlastní pocit a potřeby.

Na matraci se také snažte spíš nešetřit. Nezapomeňte, že nevhodná matrace může natropit hodně neplechy. A o to přece nikdo nestojí.

PS: od pátku do neděle -20 % na matrace, více zde.

Míša
Míša

Ráda píšu a píšu kdekoliv, ideálně pod peřinou za svitu svíčky. Je to totiž velké dobrodrůžo.

Komentáře (1)

Vstoupit do diskuse >